Tri-athleten - En klub for alle

Resultat for Duathlon 1 Maj 2011 Mænd

Foreløbige lister for mænd – der kommer flere ditalier ud i løbet af imorgen aften

Mænd Lang duathlon 1 maj i Blovstrød
Fornavn Efternavn Klub Distance Køn Sluttid
1 Ole Larsen NYRR Lang M 01:27:56.15
2 Andreas Borch Tri4 Lang M 01:44:56.45
3 Morten Rasmussen Tri4 Lang M 01:47:17.70
4 Andreas Schaarup Fitness dk/Tri365.dk Lang M 01:47:46.80
5 Niels Brandt-Jørgensen CEP Lang M 01:48:41.90
6 Thomas Ringsted K-SWISS Lang M 01:48:51.85
7 Martin Rye Ustrup Ulshøj Tri Lang M 01:51:18.70
8 Peter Weiss KTK 86 Lang M 01:51:34.60
9 Allan Jakobsen TRI4 Lang M 01:51:45.50
10 Morten Richardt TRI4 Lang M 01:51:55.25
11 Christian Ravn Privat Lang M 01:54:16.80
12 Claus Svane Bjerregaard Tri-athleten/Thrane & Thrane Lang M 01:56:28.00
13 Erik Hansen Kvik tri team Lang M 01:57:40.50
14 Lars Hornbeck Kvik tri team Lang M 01:58:47.70
15 Morten Thomassen TRI4 Lang M 01:59:17.50
16 Martin Frederiksen Kvik Tri Team Lang M 01:59:37.40
17 Nickolai Thoms Langgarverne Lang M 02:01:23.05
18 Anders Glümer Nouto Livorno Lang M 02:02:05.50
19 Søren Bregnhøj-Gelvad privat Lang M 02:03:22.55
20 Simon Lindal Privat Lang M 02:03:33.40
21 Thomas Nørgaard Laursen Danske Bank Lang M 02:04:12.70
22 Rasmus Fitzner Kvik tri team Lang M 02:04:21.85
23 Christian Uberg Cykling Fyn Lang M 02:06:40.10
24 Tommas Jensen Kvik Tri Team Lang M 02:06:44.00
25 Nicolaj Larsen Lang M 02:07:36.05
26 Thomas Bagge privat Lang M 02:07:42.40
27 Mads Rasmussen privat Lang M 02:08:55.80
28 Emmanuel Widmer Langgarverne Lang M 02:09:06.05
29 Peter Nørgaard Skovshoved Triathlon Klub Lang M 02:09:12.15
30 Rasmus Jønsson privat Lang M 02:11:23.00
31 Bo Jensen Lang M 02:14:43.80
32 Frederik Stampe phd Lang M 02:15:46.95
33 Thomas Larsen privat Lang M 02:16:01.05
34 Fredrik Goa Helene Holm Tri Team Lang M 02:17:13.10
35 Jonas Damgård Schmidt privat Lang M 02:17:21.20
36 Poul Erik Tobiasen Langgarverne Lang M 02:17:27.55
37 Lars Jakobsen Team Goliat Lang M 02:20:22.00
38 Rene Andersen Team Goliat Lang M 02:20:22.65
39 lars rex olsen Langgarverne Lang M 02:20:49.75
40 William Bontje Kvik Tri Team Lang M 02:24:30.75
41 Allan Jensen Danske Bank Lang M 02:27:10.60
42 Sonny Petersen Team Goliat Lang M 02:34:01.00
43 Bo Hansen privat Lang M 02:59:27.35
44 Jesper Lindberg IF Langgarverne Lang M
45 Thomas Kaspersen Bagsværd Tri Lang M
46 Thomas Nielsen KTK86 Lang M
47 Simon Lindal Team lindal Lang M
48 Lars Bo Vilhelmsen Roskiflde Tri Lang M
Mænd Mellem duathlon 1 maj i Blovstrød
Fornavn Efternavn Klub Distance Køn Sluttid
1 Allan Steen Olsen KTK 86 Mellem M 01:06:15.20
2 Jacob Petersen-Bach SigmaTri/K-Swiss Mellem M 01:07:09.70
3 Michael Krüger Ganløse Tri Center Mellem M 01:07:23.35
4 René Bøse Tri4 Mellem M 01:09:09.00
5 Brian Grønnegaard Sportskompagniet Mellem M 01:11:02.90
6 Martin Schøsler KTK86 Mellem M 01:11:05.85
7 Kasper Dideriksen Triathleten Mellem M 01:11:30.05
8 Henrik Sørensen Hare Tri Mellem M 01:11:52.40
9 Kresten Juel Jensen KTK86 – Topsoe Fuel Cell Mellem M 01:13:03.70
10 Kasper Therkildsen Ninjas.dk Mellem M 01:13:43.10
11 Kim Højberg-Jensen KTK86 Mellem M 01:14:08.15
12 Jimmi Raadberg Tri4 Mellem M 01:16:12.00
13 Angus Edmond KTK 86 Mellem M 01:17:54.10
14 Thomas Vestergaard KTK86 Mellem M 01:18:34.00
15 Lars Kroman Tri4 Mellem M 01:18:54.00
16 Eilif Johansen KTK 86 Mellem M 01:19:11.70
17 Simon Birkebæk KTK86 Mellem M 01:19:46.20
18 Peter Andersen KTK86 Mellem M 01:19:49.50
19 Michael Sørensen Tri4 Mellem M 01:20:27.40
20 Henrik Bisp Kaffe og Roulade Drengene Mellem M 01:20:35.10
21 Rene Hasfeldt Hvidovre CK Mellem M 01:21:13.15
22 Mikkel Olsen privat Mellem M 01:21:19.50
23 Kári Davidsen KTK 86 Mellem M 01:21:50.60
24 Ulrich Møllnitz KTK 86 Mellem M 01:21:52.15
25 Thomas Nielsen KTK 86 Mellem M 01:22:08.75
26 Nicolai Jensen KTK86-Nordea Mellem M 01:22:25.35
27 Lasse Jakobsen Hvidovre CK Mellem M 01:23:05.80
28 Steffensen KTK 86 Mellem M 01:23:22.05
29 Rene herand BLK Mellem M 01:23:36.20
30 Peter Christensen Allerød Cykel Klub Mellem M 01:24:17.10
31 mikkel laursen Skovshoved Triathlon Klub Mellem M 01:24:25.00
32 Dennis Madsen Rødovre AC Mellem M 01:25:27.60
33 Nicolai Ellehuus KTK86 Mellem M 01:25:34.85
34 Torsten Due bryld KTK 86 Mellem M 01:25:53.95
35 Peter Steen Mortensen Privat Mellem M 01:26:03.55
36 Jakob Bo Andersen Kaffe og Roulade Drengene Mellem M 01:26:08.45
37 Lasse Nørgaard KTK 86 Mellem M 01:26:33.60
38 Jeppe Madsen Privat Mellem M 01:27:05.70
39 Søren Jakobsen ACK Mellem M 01:27:19.05
40 Markus Krarup GTC Mellem M 01:28:06.80
41 Helene Lykkegaard Langgarverne Mellem M 01:28:49.35
42 Søren Bollerup Hansen Hare Tri Mellem M 01:32:19.40
43 Lars Olsen Kvik-TRI Team Mellem M 01:34:39.00
44 Martin Grothe Næstved Triathlon Mellem M 01:35:55.95
45 Rene Leiholm Mellem M 01:37:46.55
46 Kasper Westh Danske Bank Mellem M 01:38:17.50
47 Jørgensen Rasmussen Ganløse Tri Mellem M 01:39:30.20
48 Søren malmberg Hareskovens Triathlon Klub Mellem M 01:44:56.45
49 Arne Pallesen KTK86 Mellem M 01:49:58.25
50 Bjarne Uberg Cykling Fyn Mellem M 01:49:59.30
51 Andreas Hensen privat Mellem M 01:51:43.70
52 Morten Truelsen KTK86 Mellem M 02:04:12.70
53 Sune Mejlvang KTK86 Mellem M 02:09:06.05
54 Niels Graversen Bagsværd Tri Mellem M 02:12:18.05
55 Jesper Andersen Jeberg KTK86 Mellem M
56 Kenneth Lunding-Jørgensen Danske Bank Mellem M
57 Thomas Vetergaard KTK86 Mellem M
58 Christoffer Anglov Ganløse Tri Mellem M
59 Jan Petersen TRI4 Mellem M
60 Christoffer Anglov Ganløse Tri Mellem M
Mænd Mellem duathlon 1 maj i Blovstrød
Fornavn Efternavn Klub Distance Køn Sluttid
1 Jens Toft TRI4 Kort M 00:33:12.25
2 Jakob Berg Hare Tri Kort M 00:35:52.30
3 Gustav Krøll Skovshoved Triathlon Klub Kort M 00:37:51.30
4 Kenneth Grændahl Byman Kort M 00:39:58.45
5 Martin Krøll Krøll og Søn Kort M 00:41:39.40
6 Tom Gildberg Triathleten Kort M 00:49:07.00
7 Jan Knudsen Danske Bank Kort M 00:49:07.60
8 Peter Uberg Cykling Fyn Kort M 00:52:29.20
9 Simon Clausen Birkerøddernes Kort M 00:56:16.25
10 Julius Kempf-Jensen Bloustrød Kort M 01:08:36.65
11 Niels Jensen Bloustrød Kort M 01:08:36.95