Tri-athleten - En klub for alle

Resultat mellemrute kvinder og mænd

Mellem rute alle
Fornavn Efternavn Klub Distance Køn Løb T1 Cykling T2 Løb Sluttid
1 Allan Steen Olsen KTK 86 Mellem M 00:20:08.95 00:36:33.15 00:09:33.10 01:04:15.20
2 Jacob Petersen-Bach SigmaTri/K-Swiss Mellem M 00:20:08.90 00:37:20.45 00:09:40.35 01:05:09.70
3 Michael Krüger Ganløse Tri Center Mellem M 00:20:37.65 00:36:54.55 00:09:51.15 01:05:23.35
4 René Bøse Tri4 Mellem M 00:20:05.50 00:49:03.50 01:09:09.00 01:07:09.00
5 Brian Grønnegaard Sportskompagniet Mellem M 00:20:58.45 00:39:23.60 00:10:40.85 01:09:02.90
6 Henrik Sørensen Hare Tri Mellem M 00:21:06.85 00:40:16.55 00:10:29.00 01:09:52.40
7 Martin Schøsler KTK86 Mellem M 00:20:38.60 00:39:34.75 00:10:52.50 01:11:05.85
8 Kasper Dideriksen Triathleten Mellem M 00:20:38.00 00:39:26.95 00:11:25.10 01:11:30.05
9 Kasper Therkildsen Ninjas.dk Mellem M 00:23:13.25 00:39:19.90 00:11:09.95 01:12:43.10
10 Kresten Juel Jensen KTK86 – Topsoe Fuel Cell Mellem M 01:02:29.55 00:10:34.15 01:13:03.70 01:13:03.70
11 Sune Mejlvang KTK86 Mellem M 00:21:36.15 00:40:47.75 00:11:25.80 01:13:49.70
12 Kim Højberg-Jensen KTK86 Mellem M 00:20:52.30 00:41:45.90 00:11:29.95 01:14:08.15
13 Jimmi Raadberg Tri4 Mellem M 00:23:01.90 00:42:37.00 00:10:33.10 01:14:12.00
14 Angus Edmond KTK 86 Mellem M 00:25:51.55 00:39:39.90 00:12:22.65 01:15:54.10
15 Lars Kroman Tri4 Mellem M 00:22:35.90 00:44:59.00 00:11:19.10 01:16:54.00
16 Eilif Johansen KTK 86 Mellem M 00:25:33.60 00:41:40.95 00:11:57.15 01:17:11.70
17 Michael Sørensen Tri4 Mellem M 00:25:45.35 00:41:49.15 00:12:52.90 01:18:27.40
18 Thomas Vestergaard KTK86 Mellem M 00:22:58.85 00:43:21.55 00:12:13.60 01:18:34.00
19 Simon Birkebæk KTK86 Mellem M 00:23:03.70 00:45:17.35 00:11:25.15 01:19:46.20
20 Peter Andersen KTK86 Mellem M 00:22:14.20 00:45:36.35 00:11:58.95 01:19:49.50
21 Ulrich Møllnitz KTK 86 Mellem M 00:25:43.70 00:43:02.30 00:13:06.15 01:19:52.15
22 Morten Truelsen KTK86 Mellem M 00:22:43.80 00:44:55.35 00:12:42.70 01:20:21.85
23 Henrik Bisp Kaffe og Roulade Drengene Mellem M 00:23:00.70 00:45:47.65 00:11:46.75 01:20:35.10
24 Rene Hasfeldt Hvidovre CK Mellem M 00:23:32.50 00:44:22.10 00:13:18.55 01:21:13.15
25 Mikkel Olsen privat Mellem M 01:08:49.40 00:12:30.10 01:21:19.50 01:21:19.50
26 Steffensen KTK 86 Mellem M 00:25:10.35 00:46:31.35 00:11:40.35 01:21:22.05
27 Pernille Hansen Sparta Mellem K 00:22:39.40 00:46:12.55 00:12:33.55 01:21:25.50
28 Kári Davidsen KTK 86 Mellem M 00:22:01.95 00:48:02.35 00:11:46.30 01:21:50.60
29 Thomas Nielsen KTK 86 Mellem M 00:22:31.20 00:47:03.25 00:12:34.30 01:22:08.75
30 Nicolai Jensen KTK86-Nordea Mellem M 00:25:05.90 00:44:45.80 00:12:33.65 01:22:25.35
31 Lasse Jakobsen Hvidovre CK Mellem M 00:23:57.90 00:44:40.95 00:14:26.95 01:23:05.80
32 Rene herand BLK Mellem M 00:21:21.10 00:50:50.60 00:11:24.50 01:23:36.20
33 Torsten Due bryld KTK 86 Mellem M 00:23:13.55 00:51:28.65 00:11:11.75 01:23:53.95
34 Peter Steen Mortensen Privat Mellem M 00:26:56.10 00:45:24.15 00:13:43.30 01:24:03.55
35 Peter Christensen Allerød Cykel Klub Mellem M 00:25:49.80 00:43:53.35 00:14:33.95 01:24:17.10
36 mikkel laursen Skovshoved Triathlon Klub Mellem M 00:24:18.85 00:47:29.40 00:12:36.75 01:24:25.00
37 Lasse Nørgaard KTK 86 Mellem M 00:26:42.90 00:46:29.25 00:13:21.45 01:24:33.60
38 Gitte Drøger Ninjas.dk Mellem K 00:26:28.90 00:44:30.35 00:14:01.80 01:25:01.05
39 Jeppe Madsen Privat Mellem M 00:27:30.85 00:45:38.45 00:13:56.40 01:25:05.70
40 Dennis Madsen Rødovre AC Mellem M 00:22:27.35 00:51:13.70 00:11:46.55 01:25:27.60
41 Nicolai Ellehuus KTK86 Mellem M 00:22:12.55 00:51:50.85 00:11:31.45 01:25:34.85
42 Charlotte Strand Sørensen Tri4 Mellem K 00:27:22.50 00:47:29.85 00:12:52.70 01:25:45.05
43 Jakob Bo Andersen Kaffe og Roulade Drengene Mellem M 00:24:34.65 00:48:42.45 00:12:51.35 01:26:08.45
44 Rie Houmark Tri4 Mellem K 00:27:11.95 00:47:23.50 00:13:50.60 01:26:26.05
45 Helene Lykkegaard Langgarverne Mellem M 00:28:09.40 00:48:07.75 00:12:32.20 01:26:49.35
46 Søren Jakobsen ACK Mellem M 00:26:44.30 00:45:54.15 00:14:40.60 01:27:19.05
47 Markus Krarup GTC Mellem M 00:23:55.90 00:50:54.60 00:13:16.30 01:28:06.80
48 Mille Bjarrum KTK86 Mellem K 00:23:21.70 00:53:30.95 00:12:31.15 01:29:23.80
49 Nanna Pollas Bjerg Ganløse Tri-Center Mellem K 00:25:50.30 00:51:11.20 00:13:14.45 01:30:15.95
50 Søren Bollerup Hansen Hare Tri Mellem M 00:29:31.70 00:48:32.40 00:14:15.30 01:30:19.40
51 Marianne Lysell Privat Mellem K 00:31:13.80 01:01:24.95 01:32:38.75 01:30:38.75
52 Rie Christiansen KTK86 Mellem K 00:27:27.35 00:49:44.25 00:15:28.90 01:32:40.50
53 Lars Olsen Kvik-TRI Team Mellem M 00:25:11.40 01:09:27.60 01:34:39.00 01:34:39.00
54 Rene Leiholm Mellem M 00:27:21.80 00:55:41.60 00:14:43.15 01:35:46.55
55 Martin Grothe Næstved Triathlon Mellem M 00:26:45.50 00:54:42.75 00:14:27.70 01:35:55.95
56 Kasper Westh Danske Bank Mellem M 00:28:26.35 01:09:51.15 01:38:17.50 01:38:17.50
57 Jørgen Rasmussen Ganløse Tri Mellem M 00:29:21.55 00:54:12.45 00:15:56.20 01:39:30.20
58 Sabine Christensen KTK 86 Mellem K 00:29:26.05 00:58:24.30 00:14:17.75 01:40:08.10
59 Rikke Andersen KTK86 Mellem K 00:28:20.60 00:58:50.50 00:14:48.00 01:41:59.10
60 Arne Pallesen KTK86 Mellem M 00:33:59.95 00:57:55.15 00:18:03.15 01:49:58.25
61 Andreas Hensen privat Mellem M 00:30:09.00 01:04:51.70 00:16:43.00 01:51:43.70
62 Bjarne Uberg Cykling Fyn Mellem M 00:35:53.45 00:53:24.45 00:20:41.40 02:04:12.70
63 Niels Graversen Bagsværd Tri Mellem M 00:38:21.10 01:06:14.25 00:27:42.70 02:10:18.05
64 Johanne Baagøe TRI4 Mellem K
65 Søren malmberg Hareskovens Triathlon Klub Mellem M 00:20:05.15
66 Jesper Andersen Jeberg KTK86 Mellem M
67 Kenneth Lunding-Jørgensen Danske Bank Mellem M 00:28:26.35
68 Thomas Vetergaard KTK86 Mellem M
69 Christoffer Anglov Ganløse Tri Mellem M
70 Jan Petersen TRI4 Mellem M
71 Christoffer Anglov Ganløse Tri Mellem M
72 Lone Hansen Allerød Cykel Klub Mellem K
73 Susanne Laursen privat Mellem K